Miercuri, 2024-04-17, 1:53 AM
Bine ati venit Vizitator | RSS

Scoala "Martian Negrea" Valea Viilor

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Moderatorul forumului: ProfTomuta  
Forumul profesorilor » Test category » Examenul de Evaluare Nationala » Open (DJkbN4hzPvD)
Open
VizitatorDate: Marţi, 2014-09-30, 8:16 AM | Message # 1
Group: Guests





Dumitru Daniel a comentat: Pacaleala Emerald Residences care de fapt e Emerald Mini-Mall?In urma cu un an am anhizitiocat un apartament in Emerald Residences din Lacul Tei, pe care am platit injur de 247000 EURO. Foarte frumos si dragut complexul. Mi-a placut tot din prima clipa cand am ajuns acolo.La inceput am inchiriat apartamentul pentru ca nu am avut timp sa stau pe acolo sau sa ma ocupde acest apartament. In urma cu 5 luni ne-am hotarat sa ne mutam acolo (pana atunci am statin Otopeni, si accesul catre oras era un pic cam greut mai ales ca avem un copil care trebuie dus lascoala, luat de la scoala si unul care va merge la gradinita in curand s.a.m.d). Totul bun si frumos,pana de curand cand am aflat ca in complexul linistit si curat pe care mi-am aruncat toti banii stransisi un credit urias va deveni un complex REZIDENTIAL COMERCIAL. Cei care mi-au vandut mie apartamentulimpreuna cu ceilalti speculanti care au dorit sa faca avere peste noapte s-au hotarat sa schimbedestinatia a doua dintre blocurile complexului din rezidential in comercial. Ma gandesc ca sunt multeapartamente inca la vanzare.. si ma gandesc daca cineva va dori sa dea atatia bani, ca sa locuiascaintr-un complex pe unde se plimba si clientii unor firme sau magazine. Unde este siguranta? Unde estelinistea? Oare va fi bine ca ai mei copii sa se joace ca in parcarea unui mall? O fi frumos sa stai cugeamul deschis sa iti zumzaie toti taranii sau toti vizitatorii in cap? Unde este conceptul de COMPLEXREZIDENTIAL pentru care am cheltuit atatia bani? Oare mai existe vreun complex rezidential care sa acceptefunctionarea unor societati comerciale in cadrul lor? Mai ales daca nu sunt spatii special amenajatepentru aceasta destinatie?Sunt foarte indignat de aceasta situatie si as dori sa stiu daca pot face ceva pentru a impiedicafunctionarea unor astfel de societati comerciale in cadrul complexului Emerald Residences in care locuiesc 0 0
 
Forumul profesorilor » Test category » Examenul de Evaluare Nationala » Open (DJkbN4hzPvD)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:


Copyright MyCorp © 2024